2 Comments

Hello! Korábban írtad, hogy sikeres támadáshoz elengedhetetlen a légi fölény is. Jelenleg nem nagyon látható (az orosz oldalon sem )az ukrán légi fölény. Elképzelhető, hogy csak esetleg kivárásra játszik az ukrán hadsereg és csak feszültség alatt tartja az orosz haderőt keleten és délen a “szurkáló” jellegű támadásokkal? Az F16 századok legkorábban tavasszal jelenhetnek meg a hadszíntéren állítólag, ez még sokára fog megtörténni és még a sártengerek időszaka is hátravan! Továbbá jönnek még abrams harckocsik is és jövő héten elvileg Biden bejelenti, hogy átadnak ATACMS rendszert ami a meglévő Himars rakétatüzérség mellé a több mint 300km hatótávjával jelentős tűzerőt jelent. Ha ezek megjelennek akkor az átírja a támadó és védekező stratégiákat? (És közben fogy az élőerő is)

Expand full comment
author

Szia! A sikeres támadáshoz valóban elengedhetetlen lenne a helyi légifölény, de ezt manapság már a drónokkal is el tudják érin, ill. elég ha "csak" légvédelemmel elzavarják az orosz légierőt.

Igazából szinte bármi elképzelhető. Ha nagyon szabadjára akarom engedni a fantáziámat, akár így is történhettek: a politika meg a nk-i támogatók nagyon akarták az ellentámadást, az ukrán katpnai vezetés tudta, hogy nem lesz sikeres. Ezért beáldoztak egy századnyi páncélost (június 8 Orikhiv), és ezzel meg tudták győzni a politikusokat, hogy nem eszik olyan forrón a kását.

A támadó és védekező stratégiát nem változtatják meg az új eszközök, maximum a harceljárások szintjén hoznak némi változást. Erről amúgy a harmadik részben szólni is fogok.

Expand full comment